• Slovenčina
  • English
Katedra anglického jazyka a literatúry
Katedra biológie
Katedra chémie
Katedra matematiky a informatiky
Katedra nemeckého jazyka a literatúry
Katedra pedagogických štúdií
Katedra pedagogiky výtvarného umenia
Katedra slovenského jazyka a literatúry
Katedra školskej pedagogiky

Stránka sa načítava, prosím čakajte…

 Zoznam príbehov absolventov  « Mgr. Veronika Mosnárová  |  Mgr. Silvia Neslušanová, PhD. » 

Dátum: 20. 11. 2015, pred niekoľkými rokmi, dátum zverejnenia tohto článku bol určený podľa dátumu úpravy fotografie.

obrázok

Centrum voľného času Spektrum v Žiline som navštevovala od svojich šiestich rokov. Ako mažoretka som prežila celé svoje detsvo, mladosť, dokonca i ranú dospelosť. V súbore som aktívne tancovala pätnásť rokov. Dnes viem, že lepšie som svoj voľný čas využiť nemohla. S mojou „druhou rodinou“ som prežila tie najkrajšie chvíle, víťazstvá i pády, získala som kamarátky navždy, precestovala takmer celú Európu…

Svoj voľný čas som mala vyplnený zmysluplnou a efektívnou činnosťou, a aj preto som nikdy nemala čas a priestor na skúšanie zakázaného či nežiaduceho… Toto všetko boli dôvody, prečo štúdium sociálnej pedagogiky a vychovávateľstva bola moja jasná voľba. Na základe svojich skúseností a postupne aj získaných vedomostí z vysokoškolského štúdia som sa prepracovala na trénerku najmladších mažoretiek. Ideálna kombinácia. Teoretické poznatky zo školy som mohla hneď skúšať v praxi.

Svojej práci vo voľnočasovom zariadení som ostala verná aj po ukončení mojho vysokoškolského štúdia. V práci s deťmi som sa jednoducho našla. Netvrdím, že je to práca ľahká a vždy ideálna, ale má zmysel. Pretože aj ja som jasným dôkazom toho, že dieťa, resp. mladý človek, ktorý svoj voľný čas využíva aktívne a zmysluplne, má tie najvhodnejšie podmienky na to, aby z neho vyrástol dobrý človek, možno i študent Pedagogickej fakulty v Trnave. :­‑)