• Slovenčina
  • English
Katedra anglického jazyka a literatúry
Katedra biológie
Katedra chémie
Katedra matematiky a informatiky
Katedra nemeckého jazyka a literatúry
Katedra pedagogických štúdií
Katedra pedagogiky výtvarného umenia
Katedra slovenského jazyka a literatúry
Katedra školskej pedagogiky

Stránka sa načítava, prosím čakajte…

 Zoznam príbehov absolventov  « Mgr. Noema Nováčeková (Gabovičová), PhD.  |  Mgr. Mária Borisová » 

Dátum: 20. 11. 2013, pred niekoľkými rokmi, dátum zverejnenia tohto článku bol určený podľa dátumu úpravy fotografie.

obrázok

Po skončení vysokej školy som pracovala ako opatrovateľka detí. Pracovala som pre agentúru a na trištvrte roka som sa stala súčasťou jednej milej rodiny v Trnave. Bola to veľmi príjemná skúsenosť. Popri opatrovaní som sa venovala aj práci na Úrade vlády SR. S ostatnými opatrovateľkami z agentúry sme viedli denný tábor pre deti zamestnancov počas sviatkov a prázdnin. V rámci agentúry sa mi naskytla možnosť pracovať na pozícii vedúcej detského centra/kútika v Bratislave. Prioritou bolo postarať sa o detičky, zabezpečiť im program, organizovanie detských osláv a pod. Po približne pol roku som dostala ponuku pracovať na ZŠ v Trnave ako vychovávateľka. Táto práca má výhodu v tom, že pracujem stále s tou istou skupinou detí, pretože v detskom centre sa deti striedali aj po niekoľkých hodinách. Poznám dynamiku skupiny, vieme čo od seba navzájom môžeme očakávať a tiež poznám príbehy jednotlivých detí.

Momentálne pracujem druhý rok v pozícii vychovávateľky v ŠKD na súkromnej základnej škole v Trnave. Pre túto pracovnú pozíciu bolo potrebné splniť podmienky ako: absolvent vysokej školy v odbore, znalosť anglického jazyka (keďže ide o bilingválnu školu) a tiež skúsenosti v odbore.

Myslím, že štúdium na TU ma dostatočne pripravilo na tieto pracovné pozície. Je príjemné vedieť, že štúdium Sociálnej pedagogiky a vychovávateľstva malo svoj význam a pre získanie vyššie uvedených pozícii bolo potrebné.