• Slovenčina
  • English
Katedra anglického jazyka a literatúry
Katedra biológie
Katedra chémie
Katedra matematiky a informatiky
Katedra nemeckého jazyka a literatúry
Katedra pedagogických štúdií
Katedra pedagogiky výtvarného umenia
Katedra slovenského jazyka a literatúry
Katedra školskej pedagogiky

Stránka sa načítava, prosím čakajte…

 Zoznam príbehov absolventov  « Mgr. Mária Janiková  |  Mgr. Martina Michálková » 

Dátum: 20. 11. 2013, pred niekoľkými rokmi, dátum zverejnenia tohto článku bol určený podľa dátumu úpravy fotografie.

obrázok

Môj prvý kontakt so súčasným zamestnaním som získala počas školy na priebežnej praxi. Môj súčasný kolega ma po praxi oslovil, či mu nechcem pomôcť s režírovaním podujatia pre deti a rodičov z Centra MAK. Súhlasila som a zrejme som sa i osvedčila, pretože onedlho mi ponúkli možnosť pracovať pre Centrum MAK aj na dohodu. Takže už počas magisterského štúdia, som zakúsila prácu v teréne, prácu s rómskym etnikom a milučkými deťmi, ktoré vás jednoducho ľúbia a nedá sa neľúbiť ich…

Takže po škole nebolo čo riešiť… ostala som verná svojmu povolaniu, ktoré niekedy nazývam aj svoja misia… V Centre MAK, sídliacom na Coburgovej ulici v Trnave, pracujem ako sociálny poradca a koordinátor detských aktivít. Spolu s kolegom a dobrovoľníkmi, či praktikantmi sa venujeme hlavne deťom predškolského veku, ktoré nenavštevujú formálne inštitucionálne zariadenia, a tiež ich rodičom, ktorým s kolegom poskytujeme sociálne poradenstvo a sprevádzanie.

Netvrdím, že moja práca je jednoduchá, avšak je to práca absolútne nestereotypná, kde ma každý deň čakajú nové výzvy a cez ktorú môžem spoznávať i ja samu seba… :­‑)