• Slovenčina
  • English
Katedra anglického jazyka a literatúry
Katedra biológie
Katedra chémie
Katedra matematiky a informatiky
Katedra nemeckého jazyka a literatúry
Katedra pedagogických štúdií
Katedra pedagogiky výtvarného umenia
Katedra slovenského jazyka a literatúry
Katedra školskej pedagogiky

Stránka sa načítava, prosím čakajte…

 Zoznam príbehov absolventov  « Mgr. Milada Naňová  |  Mgr. Katarína Rajteková » 

Dátum: 20. 11. 2013, pred niekoľkými rokmi, dátum zverejnenia tohto článku bol určený podľa dátumu úpravy fotografie.

obrázok

Po škole sa mi hneď podarilo zamestnať v pracovno­‑personálnej agentúre v Nitre. Vlastne som už počas školy posledný semester aktívne brigádovala v kancelárii a po štátniciach som dostala oficiálne aj zmluvu. Mojou úlohou personálnej konzultantky je pracovať s dospelými ľuďmi, ponúkať im brigády, konzultovať životopisy a pripravovať ich na pracovné pohovory, riešiť s nimi problémy ohľadom nezamestnanosti a komunikácie s Úradom práce a Sociálnou poisťovňou a pod.

S Úradom práce sociálnych vecí a rodiny komunikujem denne, tak isto riešim problémy klientov aj so sociálnou poisťovňou. Ďalšou časťou tejto profesie je komunikácia s klientmi firiem, chodenie na stretnutia, zúčastňovanie sa rôznych búrz prác, náborov na úradoch práce a pod.

Štúdium sociálnej pedagogiky a vychovávateľstva mi poskytlo veľa poznatkov pre vykonávanie tejto profesie, v ktorej som sa našla. Veľmi zaujímavá je komunikácia s brigádnikmi, sú medzi ním rôzne sociálne prípady, ktoré si vyžadujú citlivý prístup, zaujímavá je aj komunikácia s menšinami. Myslím, že som bola dostatočne pripravená na tieto situácie do života, som empatická, asertívna, viem poradiť, pomôcť, riešiť ich problémy, za čo vďačím najmä poznatkom zo psychologických disciplín a skúsenostiam z rôznych s nimi spojených seminárov.

A čo ma najviac potešilo, okrem pochvál, ktoré vždy dobre padnú, že som už dostala zmluvu na dobu neurčitú. Dovolím si tvrdiť, že každá z absolventiek si v živote zatiaľ našla niečo, kde vie využiť poznatky zo štúdia a sme svedkami toho, že všetko sa dá, keď sa chce :­‑)